תואר שני בהנדסה ביו רפואית

תואר שני בהנדסה ביו רפואית הוא המשך מתבקש מבחינה אקדמית ומקצועית לתואר הראשון. בעלי תואר בהנדסה ביו רפואית, כימיה, הנדסת חומרים, הנדסת כימיה וכן תחומי לימוד נוספים לתואר ראשון, יכולים להתקבל לתואר השני על סמך קורסים ותחומי התמחות מהתואר הראשון. כמובן שבוגרי הנדסה ביו רפואית הם הראשונים להתקבל ללימודי תואר שני בתחום זה.

לימודי תואר שני בהנדסה ביו רפואית מבוססים על קורסי חובה ובחירה, הרצאות, שיעורי מעבדה, סמינריונים מחלקתיים וחובות אקדמיות נוספות. בסיום התואר מגישים הסטודנטים עבודת גמר, שיכולה להיות בעלת אופי מחקרי או לא מחקרי. אופי העבודה נקבע עם הכניסה לשנת הלימודים השנייה או לעתים כבר בשנת הלימודים הראשונה, כאשר הסטודנט בוחר את המסלול האקדמי – מסלול עם תזה או מסלול ללא תזה.

לימודי תואר שני בהנדסה ביו רפואית – M.Sc

לימודי התואר השני בהנדסה ביו רפואית בנויים על בחירת תחומי התמחות, בנוסף לבחירת המסלול האקדמי. תחומי ההתמחות מחולקים בחלוקה מקצועית שמאפשרת למקד, לשכלל, להרחיב או להעמיק את הידיעות, הנסיון והכלים שנרכשו במהלך התואר הראשון.

תוכנית הלימודים בתואר השני מורכבת ממסלולי בחירה ושיעורי בחירה, כך שניתן להגיע למיקוד מקסימלי, להשיג התקדמות אקדמית ולבסס יתרון בשוק העבודה. כמו כן ניתן לאחר תואר שני בהנדסה ביו רפואית או במסגרת מסלול משולב ומזורז למצטיינים, להמשיך לדוקטורט או לבחור להמשיך ללמוד לתואר שני שני בתחום משלים כמו רפואה, מדעי המחשב או תחום אחר.

מוסדות לימודי תואר שני בהנדסה ביו רפואית

  • הטכניון
  • אוניברסיטת בן גוריון
  • אוניברסיטת תל אביב