תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית

לימודי תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית מכשירים מהנדסים המתמחים בשלושה תחומי ידע במקביל: גוף האדם (פיזיולוגיה, אנטומיה, רפואה, ביוכימיה), טכנולוגיה (מכניקה, חומרים, תוכנה וחומרה) והנדסה (חישובי עלות-תועלת, ניתוח כשלים, אנאליזה ובקרה).

בוגרי התואר הראשון שהינו תואר בוגר במדעים B.Sc עם התמחות בהנדסה ביו רפואית, יוצאים מהלימודים כשברשותם בסיס עיוני ופרקטי רחב ויכולת לספק מענה יצירתי ואחראי לאתגרים הקשורים בתחום התמחותם. בתקופה בה המכשור וציוד העזר הרפואי הולך ותופס מקום חשוב יותר ויותר, שכמעט זהה לזה של הרופא, מהנדסים ביו רפואיים עומדים לא רק בחזית הטכנולוגיה אלא גם בחזית תחום הרפואה.

לימודי תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית – B.Sc

תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית – B.Sc הוא כיום כרטיס הכניסה לאחד מענפי המחקר והתעסוקה המרתקים והמתקדמים ביותר. לימודי התואר הראשון נחשבים תובעניים יחסית אך גם מרתקים ומאתגרים.

מאחר ומדובר בתחום המתפתח במהירות ניתן למצוא תכניות לימוד רבות ומגוונות במסלולי לימוד שמשלבים את כל אחד מתחומי הידע המרכיבים את ארגז הכלים של המהנדס הביו רפואי, אך במידות משתנות של דגשים ומיקוד: ניתן להתמחות בתחום עם דגש על תוכנה ובכך לעסוק בעיקר בייצור ובקרה על תוכנות המסוגלות לקרוא אותות וסימנים ביולוגיים, באותה מידה שניתן להתמחות בסביבת גוף האדם ולעסוק בתכנון והתאמה של עזרים ננו טכנולוגיים לגוף האדם.

שני הקצוות האלה וכן הטווח הרחב של כל האפשרויות ביניהן הם חלק מהאפשרויות הנפתחות בפני בוגרי לימודי תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית.

מוסדות לימודי תואר ראשון בהנדסה ביו רפואית

  • הטכניון
  • אוניברסיטת בן גוריון
  • אוניברסיטת תל אביב